EUR/TRY analizi

Haftanın dördüncü işlem gününde ise yurt içi ve Euro Bölgesi’nde zayıf veri akışı devam ederken, dikkatler olağanüstü toplanan G-20 ülke liderleri toplantısındaydı.(AHL Yatırım)

Haftanın üçüncü işlem gününde İmalat sanayisi genelinde kapasite kullanım oranı Mart ayında bir önceki aya göre 0,7 puan azalarak yüzde 75,3 seviyesine gerilerken, Euro Bölgesi’nde açıklanan  İFO iş ortamı Endeksi Şubat ayındaki 96 seviyesinden 86.1 seviyesine gerilemişti. Haftanın dördüncü işlem gününde ise yurt içi ve Euro Bölgesi’nde zayıf veri akışı devam ederken, dikkatler olağanüstü toplanan G-20 ülke liderleri toplantısındaydı. Gün içerisinde Avrupa Merkez Bankası, yayımladığı yasal bir dokümanda, ülke tahvil alımlarını o ülkenin borçlarının üçte biri ile sınırlayan kısıtların yeni acil programda "kullanılmaması gerektiğini" duyurdu. Gün sonunda takip edilen gelişmeler ile birlikte çaprazın yukarı yönlü dalgalı hareketini sürdürdüğü izlendi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’deki vaka sayısının 3,629 yükseldiğini ve 75. ölümün meydana geldiğini açıkladı. 

Teknik olarak incelediğimizde, çaprazın 7,07 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 7,04 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece yukarı doğru eğilimin devam etmesi durumunda sırası ile 7,10, 7,13 ve 7,16 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile kurdaki eğilimin aşağı yönlü olmasında ise 7,04, 7,01 ve 6,98 destek seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak:AHL Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Okunma