Park Elektrik bağlı ortaklığı Konya Ilgın, Eti Soda'ya 100,000 ton kömür satacak

Park Elektrik bağlı ortaklığı Konya Ilgın, ilişkili şirketlerinden Eti Soda ile 100,000 ton kömür alım-satım sözleşmesi imzaladı. Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu.'na yaptığı

Park Elektrik bağlı ortaklığı Konya Ilgın, ilişkili şirketlerinden Eti Soda ile 100,000 ton kömür alım-satım sözleşmesi imzaladı.

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu.'na yaptığı açıklama şöyleydi:

Konya Ilgın Elektrik Üretim San. ve Tic. A.Ş. (Konya Ilgın), rödovans usulüyle işletme hakkını elinde bulundurduğu Konya Ilgın'da yer alan kömür sahasında bu yılın kalan bölümünde ve esas itibariyle önümüzdeki yıl üreteceği kömürün satışı amacıyla pazar araştırmalarına ve potansiyel müşterilerle görüşmelere başlamış olup,

yürütülen çalışmalar kapsamında bağlı ortaklığımız Konya Ilgın'ın rödovans usulüyle işletme hakkını elinde bulundurduğu Konya Ilgın'da yer alan 1247 ruhsat numaralı kömür sahasından elde edilen kömürün yapılan test çalışmaları doğrultusunda Konya Ilgın'ın ilişkili şirketlerinden Eti Soda Üretim Pazarlama Nakliyat ve Elektrik Üretim A.Ş.'nin (Eti Soda) Ankara/Beypazarı'nda yer alan üretim tesislerinde ihtiyaç duyduğu kömür ile benzer teknik özelliklere sahip olduğunun tespit edilmesi ve gerekli onay süreçlerinin tamamlanması akabinde bağlı ortaklığımız ile Eti Soda arasında 26 Aralık 2019 tarihinde kömür alım-satım sözleşmesi imzalanmıştır.

Sözleşme süresi ilk aşamada 6 ay olarak belirlenmiş olup, 6 aylık süre boyunca baz kalorifik değeri 2.000 kcal/kg olan 100.000 ton kömür Eti Soda'ya teslim edilecektir. Eti Soda ihtiyaçları doğrultusunda sözleşmedeki kömür tonajını %25 oranında artırıp azaltmaya yetkilidir. Kömürün Eti Soda'nın tesislerine nakliyesine ilişkin giderler Eti Soda tarafından karşılanacaktır.


Hibya Haber Ajansı

Okunma