“Sınırları zorlayan yarış” TAYK – Eker Olympos Regatta, yelkencilere dört mevsimi yaşattı

Yelkenciler tekne üstünde dört mevsimi yaşadı



Yarışın başından sonuna kadar zorlu şartlara zekaları ve güçleriyle karşı koyan yelkenciler, yarış boyunca tekne

Yelkenciler tekne üstünde dört mevsimi yaşadı



Yarışın başından sonuna kadar zorlu şartlara zekaları ve güçleriyle karşı koyan yelkenciler, yarış boyunca tekne üstünde dört mevsimi yaşadılar.

İlk etap startından son etabın bitişine kadar sınırları zorlayan bir yarışı deneyimleyen yelkenciler, etap aralarındaki zamanlarda ise festival havası yaşadılar. Özellikle Tirilye Koy İçi Yarışları sonrasında gerçekleştirilen Eker Mangal Partisi, yarış boyunca en eğlenceli anların yaşandığı etkinlik oldu.



Kupayı Fenerbahçe 2 – Ford Otosan kazandı

Moda – Tirilye, Tirilye Koy İçi Yarışları ve Tirilye – Moda olmak üzere üç günde üç farklı etabın gerçekleştirildiği TAYK – Eker Olympos Regatta 2019'da düzeltilmiş zamana göre kupayı 7 saat 11 dakika ve 44 saniyelik derece ile Fenerbahçe 2 – Ford Otosan kazandı.



Organizasyonda kategori birincileri ise şu sıralama ile şekillendi:



* IRC 0: Orient Ekspress VI

* IRC I: Fenerbahçe 1 – Doğuş

* IRC II: ALIZE 1010 – TÜPRAŞ

* IRC III: Electron – Permolit

* IRC IV: 40 PLUS LAL -IBS

* Gezi: MUTA



Pek çok saygın spor kulübü ve markanın takımları yarıştı



İstanbullu ve Bursalı yelkencileri buluşturan, aynı zamanda yelken branşına olan ilgiyi daha da artıran TAYK – Eker Olympos Regatta 2019'da pek çok saygın spor kulübü ve markanın takımları da yarıştı.



Özellikle markalar bazında süt ve süt ürünlerinden beyaz eşyaya, ulaşımdan yazılıma, otomotivden bankacılığa kadar farklı sektörlerden markaların takımlarının yarışması, organizasyonun en dikkat çekici noktalarından biriydi.



Üç gün boyunca yelkencilere unutulmaz bir deneyim yaşatan TAYK – Eker Olympos Regatta 2019'un genel klasman ödül töreni ise 26 Ağustos 2019 Pazartesi günü Moda Deniz Kulübü'nde gerçekleştirilecek.



TAYK – Eker Olympos Regatta 2019 Takım Listesi:



IRC 0 Kategorisi:



* Eker 40

* Orient Express VI

* Korza

* Papili – Arçelik Yelken Takımı

* Fenerbahçe 2 – Ford Otosan

* Shak Shuka 3 Sailing Team – Ceramic Pro



* Kinowa



IRC I Kategorisi:



* Fenerbahçe I – Doğuş



* Anything Goes – MSI Sailing Team



IRC II Kategorisi:



* Mary – Güneş Sigorta

* Hedef Yelken 40.7 – Unilever

* LOGO

*Uniq2go_Hangover

* Bond – AKKİM

* Alize 1010 – TÜPRAŞ

* Palamut – CPM



* Cheese V – Garanti Sailing



IRC III Kategorisi:



* Be Blue – QNB Finansbank Yelken Takımı

* Radika

* Keyfim 3,5 – Columbia Alize

* Hedef Yelken 30

* Electron – Permolit

* Alize 34.7

* Petek – NTS Danışmanlık

* Hedef Yelken – Pegasus



* Falcon



IRC IV Kategorisi:



* 40 Plus LAL – IBS



* Ada-Pupa Adrenalin / Hepgür Wind 4 Speed



Gezi Kategorisi:



* Eker Kaşar



* MUTA
Okunma