XAG/USD analizi

Haftanın üçüncü işlem gününde ABD’de takip edilen dayanıklı mal siparişleri virüsün etkilerinin henüz görülmediği şubat ayında yüzde 1.2 artmıştı.(AHL Yatırım)

Haftanın üçüncü işlem gününde ABD’de takip edilen dayanıklı mal siparişleri virüsün etkilerinin henüz görülmediği şubat ayında yüzde 1.2 artmıştı. Haftanın dördüncü işlem gününde ise ABD’de dördüncü çeyrek büyüme verisi ve haftalık işsizlik maaş başvuruları takip edildi. Gün içerisinde Fed Başkanı Jerome Powell, ABD merkez bankasının ekonomiye kredi akışını desteklemek için güçlü çabalarını sürdüreceğini söyledi. G-20 ülkelerinin liderlerinin gerçekleştirdikleri olağanüstü toplantının ardından yaptıkları açıklamada, koronavirüs salgınını ve onun etkilerini yenmek için "ne gerekiyorsa" yapacakları taahhüdünde bulundu. Gün içerisinde küresel piyasalarda yayılmakta olan virüsün yıkıcı etkileri devam ederken, gün sonunda Gümüş’ün aşağı yönlü hareketini sürdürdüğü izlendi.

                                                                                                             

Teknik olarak incelediğimizde, Gümüş’ün 14,40 Dolar seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 14,20 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece gelebilecek alımlar ile yukarı yönlü eğilimin devam etmesi durumunda 14,55, 14,70 ve 14,90 takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile Gümüş’teki eğilimin aşağı yönlü hareketinde ise 14,20, 13,95 ve 13,70 destek seviyeleri takip edilmelidir.

Kaynak:AHL Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Okunma